İlklerin kadın hakem ikilisi Avrupa Ligi Finali’nde görev yapacak

Uluslararası Türk kadın hentbol hakemliğinde ilklere imza atan hakem çifti Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek, önemli bir adım daha atarak EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi final maçını yönetecek. Avrupa Hentbol Federasyonu, Avusturya’nın Graz kentinde 12 Mayıs’ta oynanacak ‘EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi’ final maçında Türk hakem ikilisini görevlendirdi.

‘EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi Finalleri’nde 11 Mayıs’ta oynanacak ilk yarı final maçında Storhamar Handball Elite ve Neptunes Nantes takımları, 2. yarı final maçında ise CS Gloria 2018 BN ile H.C. Dunarea Braila takımları karşılaşacak. 12 Mayıs Pazar Günü saat 19.00’da Raiffeisen Sportpark Graz’da oynanacak final maçını ise Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek ikilisi yönetecek. Bu karşılaşma uluslararası arenada Türk kadın hakemliğinin ulaştığı en üst seviye olacak. Daha önce ‘Ordulararası Dünya Şampiyonası’ da dâhil 4 sefer dünya şampiyonalarında, 4 sefer de ‘Avrupa Şampiyonası’nda olmak üzere 500’ün üzerinde uluslararası maçta düdük çalan hakem ikilisi Pınar Ünlü Hatipoğlu ile Mehtap Şimşek, ‘EHF 2022 Kadınlar Avrupa Ligi Finalleri’ yarı finalinde düdük çalarak bir ilke imza atmış, ardından ‘EHF 2023 Kadınlar Şampiyonlar Ligi’ Final 4’te 3’üncülük maçını yönetmişti.

“Türk hentboluna katkı sunduğumuz için gurur duyuyoruz”

HDI Sigorta Kadınlar Türkiye Kupası final maçını da yöneten hakem ikilisinden Mehtap Şimşek, Türkiye’yi yurt dışında böylesine büyük organizasyonda temsil etmenin gurur verici olduğunu belirterek, “Final atmosferi, heyecanı anlatılamaz. En iyi şekilde görevimizi yapıp ülkemize dönmek istiyoruz. Bu anlamda bize destek veren Federasyon Başkanımız Uğur Kılıç‘a ve MHK Başkanımız Hakan Küçükyılmaz ile MHK üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Türk hentbol kadın hakemliğinin gelişimi açısından, hep daha ileri adımlar atmak gerekiyor. Bu yolda ilklere imza atmaktan ve Türk hentboluna katkı sunmaktan ötürü gurur duyuyoruz” dedi.

“Hakemlik kariyerimiz hep ilkleri yaşattı”

‘EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi’ final maçını değerlendiren Pınar Ünlü Hatipoğlu da, “Her maç öncesi mutlaka çok heyecanlanırım. Tabii ki Avrupa Ligi Finalleri’ne giderken heyecan derecesi yükseliyor. Bizim hakemlik kariyeri, hep ilkleri yaşattı. Hem bize, hem de ülkemize. Bunun gururunu da ayrıca yaşıyoruz. Önce ailelerimize, sonra hem yurt içinde, hem yurt dışında bize inanan, destekleyen ve emek veren herkese teşekkürler. Bu gurur hepimizin. Görevimizi layıkıyla yerine getirmek istiyoruz. Hentbol dolu günlerde görüşmek üzere diyorum” şeklinde konuştu.(DHA)


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir