Realme GT 6 çıkış tarihi nihayet onaylandı, amiral gemisi katili olacak

Realme Başkan Yardımcısı Chase Xu, geçen hafta Realme GT 6’nın çıkış tarihine ilişkin bir ipucu vermişti. Bugün ise marka, cihazın global lansmanını 20 Haziran’da gerçekleştireceğini resmen duyurdu. Aynı gün cihaz, Türkiye dahil birçok ülkede de tanıtılacak.

Realme, GT serisi amiral gemisi telefonlarını genellikle Çin pazarında satışa sunuyordu. Ancak global piyasada tüm GT markalı amiral gemileri yer almıyordu. Örneğin, Aralık 2023’te Çin’de piyasaya çıkan GT 5 Pro, sadece Çin pazarında kaldı. Global piyasada en son GT serisi telefon ise Temmuz 2023’te tanıtılan Realme GT 3 oldu. Hindistan’da ise en son GT serisi telefon, Eylül 2021’de çıkan Realme GT Neo 3T idi. Ancak, Realme GT 6’nın tanıtımıyla birlikte, marka GT serisini daha geniş pazarlara yeniden getiriyor.

Realme GT 6’nın global özellikleri henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak, Çin’de geçen ay tanıtılan Snapdragon 8s Gen 3 işlemcili Realme GT 6’ya benzer özelliklere sahip olması bekleniyor. Cihazın, yapay zeka destekli birçok fotoğrafçılık özelliğiyle gelmesi öngörülüyor.

Realme GT 6’nın fiyatı, Snapdragon 7+ Gen 3 işlemcili Realme GT 6T’den daha yüksek olacak. GT 6T’nin fiyatları 375 dolardan başlayıp 485 dolara kadar çıkıyor. Kampanyalarla en düşük 300 dolara kadar satın alınabiliyor. Realme GT 6’nın ise yaklaşık 485 dolar başlangıç fiyatıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Realme, yeni GT 6 modelini, kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefleyerek, gelişmiş özelliklerle donatmayı planlıyor. Cihazın yapay zeka destekli fotoğrafçılık yetenekleri, performans açısından oldukça iddialı olacak gibi görünüyor. Lansman günü, cihazın tüm detayları ve fiyat bilgileri netleşecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir